reede, 1. juuli 2016

Eesti noorsoo, juunioride, A- ja B-klassi MV

1.07-3.07 on Rakvere Staadionil noortel sportlastel suve üks tähtsamaid võistlusi, ehk noorte keeli eestikad. Esimesel päeval valikus 1500m jooks, mis mulle sellel aastal kolmas. Viimasel nädalal olen pigem tegelenud juba puhkamisega, et olla võimalikult värske ning terav. Täna hommikul veel pudru sisse aetud ning suund Rakvere poole võetud. Aeg oli kätte jõudnud! Võistlema tulin plaaniga alistada kindlasti isiklik rekord. Selleks oli vaja purustada 20.05 Paikusel joostud 4:18,1. Mõte täitsa teostatav ning starti minnes ühtlasi ka tuju hea sellele mõeldes. Eelmisel aastal samal jooksul suutsin 14 mehe konkurentsis saada 11 koha, mis oli tollel hetkel suur pettumus. Vigadest tuleb õppida! Aeg oli 4:37,45. Võitja aeg eelmine aasta 4:09,86. Tuli teha vigade parandus. Paar tunnikest enne starti otsustas külastada staadionit ka vihmapilv, mis väga tagasi ei hoidnud. Õnneks läks päris kiirelt üle ning ilm mulle päris sobiv. Soojendusel kerge sörk, võimlemine, venitused ning kiirendusel. Peale seda oligi aeg minna starti. Lonks juua ning naelad jalga ning peale seda kõlas stardipauk. Stardist tormasid ära 14 meest nagu eelmisel aastal. Jooks kulges päris hea tempoga, võitlust sai peetud. Tegin väga südika jooksu, mis lõppes mulle 5 kohaga. Ajaks uus isiklik rekord 4:15,50. Jooksu võitis Deniss Šalkauskas ajaga 3:56,68. Hõbeda teenis Mark Abner ajaga 4:10,66. Kolmanda koha teenis Leonid Latsepov ajaga 4:12,68. Võib öelda, et parim võistlus Eesti MV. Juba homme uus päev, kus kavas 800m. Pühapäeval stardin veel ka 5000m jooksus. Kohtume rajal!! ;)
Pildil saab võrrelda tänase jooksu tulemusi eelmise aasta omadega.